contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

La Rinascente

Adrianna Jannasz

Instagram: @larinascente

Każdy kto interesuje się modą i jest we Włoszech nie można ominąć miasta kojarzonego z modą - Mediolanu. W tym mieście obywają się pokazy światowych projektantów, prezentacje i eventy mody oraz Milan Fashion Week. Mediolan to miejsce pełne luksusowych butików, galerii i domów towarowych.

Symbolem miasta jest luksusowy dom towarowy La Rinascente, który mieści się w samym centrum Mediolanu, na Piazza del Duomo.   

Historia powstania tego domu sięga aż 1865 roku, a założycielami byli bracia Luigi i Ferdinando Bocconi. Początkowo był to sklep z ubraniami mający nazwę - Aux Villes d’Italie usytuowany na Via Santa Radegonda. Po wojnie sklep został odkupiony przez włoskiego przedsiębiorcę - Senatore Borletti - który zmienił nazwę sklepu na „La Rinascente”, chcąc wyrazić tym samym odrodzenie tego miejsca. 

La Rinascente składa się z 8 pięter, które łączą ze sobą modę, urodę, design i jedzenie.

Instagram: @larinascente

Na najwyższych piętrach znajdują się ubrania, buty, torebki i kolekcje od światowych projektantów, od Aleksandra McQueen’a po Vivienne Westwood.

Poziom -1 to miejsce dla fanów sztuki i designu. Tam swoje miejsce mają albumy o wzornictwie czy designerskie przedmioty do kuchni. Na tym samym poziomie można wybrać się do kawiarni, w której można rozkoszować się smakiem wyjątkowej i świeżej kawy we wnętrzu wypełnionym książkami, filiżankami, artykułami papierniczymi i zapachem świeżo mielonej kawy. 

Na ostatnim piętrze usytuowane są bary i restauracje, gdzie można napić się kawy lub zjeść prawdziwe włoskie dania, a także kupić wysokiej jakości słodycze, które są tak piękne, że aż szkoda ich jeść. 

Instagram: @larinascente

Zimą La Rinascente przyciąga przechodniów do siebie fasadą oświetloną tysiącami światełek. Całość tworzy czarujący efekt i tego miejsca nie da się nie zauważyć.

La Rinascente to miejsce, które trzeba koniecznie zapisać na liście modnej mapy Europy. Każdy fashionista, który odwiedzi Mediolan nie może ominąć tego miejsca.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz