contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Le Grand Palais

Paula Kamińska

fot. Instagram @le_grand_palais

Chyba każdy z nas dobrze wie, że Karl Lagerfeld bawi się aranżacją swoich pokazów i co sezon zaskakuje nas niezwykłą scenografią. Był super market, terminal lotniska, a także kasyno.  

Te szalenie widowiskowe przedstawienia mają miejsce w Grand Palais w Paryżu położonym w VIII dzielnicy miasta. Duża, przeszklona hala ma służyć jako miejsce do odbywających się pokazów mody czy wystaw. 

Pałac powstał w 1900 roku za sprawą wystawy światowej, która wówczas odbywała się w Paryżu.
Podczas I wojny światowej Grand Palais pełnił funkcję szpitala. 

W Grand Palais, czyli w Wielkim Pałacu znajduje się posterunek policji, który został tam umieszczony po to, by chronić znajdujące się wewnątrz cenne i unikatowe eksponaty. Pałac ma duży, przeszklony dach, dzięki któremu stał się rozpoznawalny i popularny na całym świecie. 

Obywające się tam wystawy przyciągają wielu pasjonatów sztuki. Od 8 maja do 18 czerwca można tam obejrzeć wystawę artysty Huang Yong Pinga, który stworzył monumentalną instalację, składającą się z ośmiu wysp między którymi stoi szkielet zwierzęcia. 

Grand Palais jest miejscem, które łączy ze sobą kulturę, architekturę, modę i sztukę.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Adrianna Jannasz