contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Lincoln Center

Dominika Ziętara

Lincoln Center podczas New York Fashion Weeku/Inastagram:@lincolncenter

Położony w samym sercu Manhattanu, ponad sześciohektarowy kompleks przestrzeni artystycznej, Lincoln Center od pięciu lat, dwa razy do roku, w lutym i we wrześniu, gości projektantów, dziennikarzy, modelki i gwiazdy z całego świata podczas jednej z najważniejszych imprez mody New York Fashion Week.

Podczas rozpoczynającego serię światowych pokazów mody, tak zwanej Wielkiej Czwórki tygodni mody, swoje kolekcje prezentują takie marki jak: Calvin Klein, Carolina Herrera, Diane von Furstenberg, DKNY, Marc Jacobs czy Vera Wang.

Wszystko to odbywa na terenie właśnie Lincoln Center.

Instagram:@lincolncenter

Ufundowane przez  Johna D. Rockefellera III w 1962 roku  do dziś pozostaje największym kompleksem organizacji kulturalnych, zarówno w USA jak i na świecie.

Centrum skupia 12 niezależnych od siebie, odwiedzanych przez światowe sławy, organizacji.

W ich skład wchodzi  jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata, Metropolitan Opera czy prezentujący dzieła kinowe z całego świata, Walter Reade Theater.

Lincoln Center podczas New York Fashion Weeku/Instagram:@lincolncenter

To właśnie do Lincoln Center należy słynna szkoła muzyczno-teatralno-baletowa Juilliarda, oferująca liczne koncerty, przedstawienia i balety w wykonaniu niezwykle utalentowanej kadry studenckiej i profesorskiej.

Kiedy we wrześniu 2010 roku New York Fashion Week został przeniesiony z Bryant Parku do Lincoln Center moda zadomowiła się tam na dobre, a sam kompleks stał się prawdziwą mekką świata mody, miejscem, gdzie rodzą się legendy i dochodzi do ważnych, przełomowych wydarzeń w świecie fashion. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Dominika Ziętara

Instagram:@lincolncenter