contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

M jak modna Moskwa

Paula Kamińska

TSUM/ fot. Instagram @olga.orange.glow

Jak najszybciej stać się milionerem? Rozpocząć jako miliarder i przyjechać do Moskwy na tydzień.

Tego typu żarty są dobrze znane w stolicy Rosji, w której według HRG Worldwide przez ponad dekadę ceny hoteli były najwyższe na świecie. Forbes dodaje, że w postsowieckiej stolicy mieszka ponad 80 posiadaczy majątku o wartości co najmniej milarda dolarów.

,,Zakupy w Moskwie są oburzające" mówi Arty Lavronenko, angielskojęzyczny przewodnik po stolicy - skandaliczne w najczystszej postaci - obok jednego ekskluzywnego sklepu znajduje się kolejny. Rosjanie nie mają nic przeciwko płaceniu 500$ za parę butów. Często taki zakup jest ważniejszy od zapłacenia rachunków".

GUM/ fot. Instagram @polabur

Jednak należy pamiętać, że oprócz blichtru i luksusu w czystym wymiarze Moskwa ma o wiele więcej do zaoferowania dla spragnionych miłośników mody. Znajdziemy tu nie tylko zachwycające domy mody, lecz również wiele alternatywnych butików czy kameralnych lokali.

 GUM czyli Glavnyi Universalnyi Magazin przy Placu Czerwonym jest głównym „domem towarowym" stolicy już od czasów Stalina. Architektura tego miejsca i możliwość przyjrzenia się moskiewskim damom podczas zakupów u Christiana Diora czy Louis Vuitton zachęca rzesze turystów do przyjścia.

Denis Simachev Bar & Shop/fot. Instagram @elena.s.ivannikova

Tuż obok teatru Bolshoi mieści się stylizowany na neogotycką architekturę ekskluzywny dom handlowy TsUM. Porównania do londyńskiego Harrods'a są jak najbardziej odpowiednie, ponieważ tutaj również możemy zaopatrzyć się w projekty europejskich domów mody jednocześnie kosztując kawior czy tradycyjne naleśniki. TsUM często odwiedzają Naomi Campbell czy Milla Jovovich.

Pierwszą osobą, związaną z branżą mody, która przychodzi nam na myśl, jest z pewnością Miroslava Duma. Jedna z najlepiej ubranych Rosjanek, która zbudowała medialną sieć portali mody na świecie o nazwie Buro247. Mira otworzyła w Moskwie również restaurację - Buro Canteen. Wpadając tam na lunch można być pewnym, że spotka się doskonale ubranych znajomych Miroslavy.

Buro Canteen/ fot. Instagram @pmarru

Funkcję popularnego alternatywnego baru, który można odwiedzić pod wieczór, a jednocześnie butiku gromadzącego ubrania najbardziej znanych rosyjskich projektantów mody takich jak Valentin Yudashkin, Igor Chapurinczy, Ulyana Sergeenko, pełni Denis Simachev Shop& Bar. Właściciel gromadzi również dodatki związane z historycznymi wydarzeniami Rosji. Miejsce konieczne do odwiedzenia!

Moskwa jest miejscem kontrastów, gdzie widoczne są znamiona dawnych czasów, ale i współczesności. Możliwe, że dzięki temu wyróżnia się ona spośród modowych stolic świata i staje się co raz bardziej popularnym punktem destynacji miłośników mody oraz globtroterów.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Ewa Pestkowska