contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Muzeum Balenciagi w Getarii

Jagoda Lisiak

W małym, hiszpańskim nadmorskim miasteczku, na wzgórzu mieści się muzeum Christobala Balenciagi. Projektanta, który zaczynał jako krawiec, szyjąc dla swojej rodziny. 

Muzeum mieści się w nowoczesnym budynku, który jest aneksem do Palacio Aldamar.

 Ciemnoszary kolor ma optycznie zmniejszać ogromny w skali budynek. 

Jasne barwy wewnątrz muzeum, na podłogach i ścianach mają stwarzać przyjemną atmosferę.

 Kolekcja projektów Balenciagi składa się z około 1600 sztuk ubrań i akcesoriów. Jest to najobszerniejszy zbiór kreacji tego twórcy na świecie. Bez wątpienia, nie może umknąć uwadze sympatyków mody. 

Jakość kolekcji oraz okres, z którego pochodzą projekty są również niesamowicie imponujące.

Muzeum proponuje stałą ekspozycję, która ma na celu podkreślić ważną rolę projektanta w historii mody i designu oraz jego dziedzictwo w dzisiejszym świecie mody. 

Wystawom towarzyszą wykłady i warsztaty edukacyjne kierowane do różnych grup odbiorców. Wydarzenia te mają zachęcić ludzi do odwiedzin muzeum. 

Obecnie można podziwiać wystawę zatytułowaną „Cristobal Balenciaga – A timeless legacy”. Trwać ona będzie do 31 grudnia 2015 roku. 

Ekspozycja ułożona jest chronologicznie w trzech pokojach. Dzięki obecnym tam eksponatom zapoznać się można z historią kariery projektanta zaczynając od początków w San Sebastian, kończąc na rządach w Paryżu. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Jagoda Lisiak