contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Muzeum Diora w Granville

Jagoda Lisiak

Plakat promujący obecną wystawę w muzeum Diora

Miasteczko Granville w Normandii, północna Francja. To właśnie tam, w jednym z domów wychował się Christian Dior. Dzisiaj znajduje się tam muzeum poświęcone jego twórczości. 

Malownicza sceneria, przepiękny ogród, mnóstwo gatunków starannie pielęgnowanych róż. To wszystko otacza Ville les Rhumbs, rodzinny dom kreatora. Uwagę fanów mody i sztuki przyciąga już od 1997 roku. 

Obecnie można tam zobaczyć wiosenno-letnią wystawę zatytułowaną „Dior, The New Look Revolution”. Oferuje ona podróż przez całą twórczość projektanta od roku 1947 do 2015.

Na wystawę składa się około 80 części garderoby haute couture tworzonych przez samego Christiana Diora i jego następców, aż do Rafa Simonsa. Obejrzeć można również fotografie, dokumenty czy oryginalne szkice. Ekspozycja będzie otwarta do 1 listopada 2015 roku. 

Oprócz wystaw czasowych, w muzeum dostępna jest również stała ekspozycja. 

Wewnątrz muzeum mieści się także sklep, w którym można zakupić książki związane z modą i Christianem Diorem, perfumy oraz pamiątki. 

Herbaciarnia, to miejsce położone w samym sercu ogrodu. Niezapomniane widoki na morze oraz na wyspy Normandzkie sprawiają, że jest to idealne miejsce na odpoczynek. 

Skosztować warto deserów, które swoimi nazwami przywołują ubrania haute couture domu mody Dior. 

Odbywające się w Villa les Rhumbs warsztaty sztuki perfumiarstwa pozwalają zapoznać się z tajemnicami związanymi z zapachami marki Dior. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Jagoda Lisiak