contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Muzeum Gucci we Florencji

Jagoda Lisiak

Budynek Muzeum Gucci we Florencji/fot. Muzeum Gucci

Usytuowane w samym sercu Florencji Muzeum Gucci jest hołdem dla miasta, w którym rozpoczęła się historia domu mody. 

Trzypiętrowy budynek mieszczący się przy Piazza Signoria to przekrój całej historii marki. Na powierzchni obejmującej łącznie 1715 metrów kwadratowych można podziwiać jak firma założona przez Guccio Gucci ewaluowała i stawała się wiodącym producentem dóbr luksusowych na świecie. 

Na parterze kamienicy znajduje się kawiarnia i restauracja. Nie tylko wita odwiedzających muzeum gości, ale też jest atrakcyjnym miejscem spotkań. Restauracyjne menu oferuje dania sezonowe, stworzone ze składników pochodzących z różnych miejsc z Toskanii.

Księgarnia w Muzeum Gucci/fot. Muzeum Gucci 

 Specjalnie dla Muzeum Gucci projektowane są unikatowe edycje najpopularniejszych modeli marki. Takie produkty jak torby New Jackie i New Bamboo oraz klasyczne mokasyny tworzone są w niespotykanych kolorach, ze specjalnymi zdobieniami. Unikalne kolekcje dostępne są tylko we florenckiej galerii, w Icon Store. 

Otwarta w 2011 roku księgarnia, która jest częścią muzeum to bogato wyposażona przestrzeń literacka. Znaleźć w niej można współczesne i zabytkowe publikacje o sztuce, modzie, fotografii, kinie i architekturze. Dostępne są również książki na temat projektowania, grafiki oraz ilustracji. Dopełnieniem tej szerokiej oferty jest możliwość zamówienia trudnej do zdobycia książki, przesyłania zakupów do każdego zakątka na świecie, a nawet darmowa dostawa do domu na terenie całej Florencji. W tym samym miejscu znajduje się sklep z pamiątkami. 

Oprócz przeszłości włoskiego domu mody, odwiedzający muzeum mogą zapoznać się z sekretami ręcznej produkcji popularnych toreb czy butów. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

tekst: Jagoda Lisiak

Sklep z pamiątkami w Muzeum Gucci/fot. Muzeum Gucci 

Kubek jako pamiątka z Muzeum Gucci/fot. Muzeum Gucci