contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Uczelnie mody na świecie

Adrianna Jannasz

Instagram: @esmodoslo

Świat mody coraz bardziej się rozwija. Firmy potrzebują doświadczonych specjalistów z zakresu projektowania, PR-u, marketingu, menadżerów czy dziennikarzy. Gdzie zatem tę wiedzę zdobyć? Jaką uczelnię wybrać?

Coraz częściej stają się popularne studia za granicą z zakresu fashion. Specjalnie dla was wybraliśmy najpopularniejsze uczelnie mody na świecie.

Instagram: @cms_news

Na pierwszym miejscu - według rankingu portalu fashionista.com 50 najlepszych szkół mody na świecie - znajduję się Central Saint Martins. Uczelnia mieści się w Londynie, a w ofercie są kursy oraz studia licencjackie czy magisterskie. Studenci poznają tam techniki szycia, projektowania czy zajęcia z marketingu mody. Studiowali tam m.in. Stella McCartney czy Alexander McQueen, oprócz zagranicznych absolwentów tę uczelnie ukończyli Polacy – Arkadius czy Krzysztof Stróżyna. Uczelnia pozwala studentom rozwinąć pasję do mody, kreatywność oraz indywidualizm. Nic w tym dziwnego, ponieważ połowa wystawiających się projektantów na London Fashion Week to absolwenci CSM.

Instagram: @parsonsschoolofdesign

Kolejną uczelnią jest Parsons School of Design w Nowym Jorku. Uczelnia otwiera drzwi do świata mody i większości absolwentom zagwarantowała sukces. Miłośnicy mody, sztuki i totalnego luzu poczują się tam jak w raju. Studia w Parsons oferują kierunki w zakresie projektowania ubioru i wnętrz oraz zarządzania i marketingu mody. Tę uczelnie ukończyli znani na całym świecie projektanci - Marc Jacobs, Alexander Wang, Tom Ford czy Zac Posen. Imponujące nazwiska, nieprawdaż?

Fotografia pochodząca ze strony underfashionclub.org

Fashion Insitute of Technology od lat konkuruję z Parsons. FIT rozwija studentów w zakresie artystycznym. Szkoła oferuje kierunki takie jak: projektowanie, ilustrowanie, marketing i biznes w świecie mody. Kampus liczy ponad 10 000 studentów, a absolwentami szkoły zostali m.in. Michael Kors czy Calvin Klein. FIT posiada oferty zagraniczne m.in. z Polimodą czy Central Saint Martins.

Fotografia pochodząca ze strony www.esmod.com

Najstarszą uczelnią mody oferującą kierunek projektowanie jest ESMOD założony w 1841 roku. Siedziba główna mieści się w Paryżu, lecz szkoła ma 21 oddziałów na całym świecie m.in. w Dubaju, Istambule, Berlinie czy Tokio. Proponuje studia o kierunku biznesowym oraz związane z projektowaniem i konstrukcją ubrań. W ofercie są studia krótkie oraz wzmacniające dotychczasowe umiejętności.

Fotografia pochodząca ze strony www.ecole-couture-parisienne.com

Kolejną prestiżową uczelnią w mieście miłości jest Ecole de la Chambre Syndicale, która kładzie nacisk przede wszystkim na wysokie krawiectwo. Do tej szkoły najtrudniej się dostać i wymagane jest doświadczenie w świecie mody. A ukończyli ją m.in. mistrzowie krawiectwa - Yves Saint Laurent i Valentino Garavani.

Instagram: @polimodafirenze

Położona w centrum Florencji Polimoda cieszy się dużą popularnością, a wykładowcy odwiedzają nasze polskie uczelnie mody. Niektóre studia I stopnia prowadzone są wyłącznie w języku włoskim, a wszystkie kierunki II stopnia można ukończyć w klasie anglojęzycznej. Polimoda oferuje szeroką gamę w sektorach dydaktycznych - od projektowania po zarządzanie własną marką. Aż 88% absolwentów uczelni dostało prestiżowe stanowiska pracy w wielkich międzynarodowych markach. Nic tylko uczyć się włoskiego!

 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Tekst: Adrianna Jannasz