contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Wilcza Store - nowe miejsce na mapie Warszawy!

Adrianna Jannasz

Fot. Szymon Kos

Wilcza Store to nowe miejsce na mapie Warszawy. Miejsce, które łączy modę, design i sztukę. W ubiegły piątek, 17 maja, przy zbiegu ul. Wilczej i Mokotowskiej w Warszawie, odbyło się uroczyste otwarcie Wilcza Store, z autorską selekcją kolekcji high fashion od światowych projektantów mody. Właścicielka - Laura Budzyk - w branży mody działa już od 20 lat. Jej pierwszy projekt, Laura Boutique przy ul. Mokotowskiej, na stałe już wpisał się w modową mapę Warszawy. Teraz czas na nowy Concept, wykraczający nieco poza ramy mody - Wilcza Store.

Fot. Szymon Kos

Wyjątkowego charakteru temu wnętrzu nadają meble skandynawskie z lat 50. i 60. oraz designerskie lampy vintage. W otoczeniu zieleni, palm i bananowców, dyskretnie prezentują się kolekcje światowych projektantów mody, takich jak: COMME des GARÇONS, Play CDG, Rick Owens, ROQUE Ilaria Nistri, Barbara Bologna oraz zupełnie nowe wybory Laury Budzyk – MARNI, Thom Krom z Hannoveru, Ivan Grundahl oraz The Last Conspiracy z Kopenhagi, czy biżuteria Midgard z Paryża i P4 Parts of Four (amerykański projektant tworzący na Bali). Proponowane przez Laurę, ubrania i akcesoria często występują w pojedynczych egzemplarzach. 

Fot. Szymon Kos

Kluczową postacią, w procesie powstawania niepowtarzalnej idei, tego nowego miejsca na modowym szlaku Warszawy, jest (przyjaciel Laury) - Piotr Młodożeniec - malarz i grafik który stworzył logotyp Wilcza Store oraz rastry, (obecne w jego ostatnich pracach) pokrywające złote ściany lokalu. Awangardowe obrazy Młodożeńca zawisły na ścianach, wnosząc Art do komercyjnej strefy. 

Fot. Szymon Kos

Ideą WILCZA STORE jest także promowanie zdolnych, polskich artystów takich jak Robert Kuta, który przetwarza ubrania, dekonstruując ich formy lub kreuje nowe, niepowtarzalne kroje. Wszystko pod marką Kuta House. Laura Budzyk na tym nie poprzestaje – w przyszłości planuje organizować wystawy i aukcje sztuki młodych, awangardowych artystów. 

Doskonała lokalizacja, na rogu Wilczej 3 i Mokotowskiej, daje możliwość odkrycia tego niebanalnego miejsca – trafić tam nie jest trudno – znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna głowa wilka autorstwa Młodożeńca, która zdobi wejście do obiektu.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Zdjęcia: Szymon Kos