contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MODNA MAPA DYKF

Złoty trójkąt Paryża

Katarzyna Pyrek

Avenue Montaigne/Instagram: @f.olette

Paris, Paris…

Paryż to synonim haute couture, gdzie ściągają zarówno ci mniej jak i bardziej zdolni. Bo jeśli ktoś chce liczyć się w branży mody, szczególnie w tej europejskiej, ale i w ogólnoświatowej, powinien znaleźć się w Paryżu.

Jednak tylko dla najlepszych lub najbardziej rozpoznawalnych zarezerwowany jest „złoty trójkąt” stolicy. Jest to obszar, który tworzą trzy przecinające się ulice: Champs-Élysées, George V, Montaigne.

Nazwa powstała dzięki niezliczonej liczbie salonów i atelier projektantów, którzy w północno-zachodniej części Paryża umiejscowili swoje luksusowe sklepy.

Avenue George V/Instagram: @torosmar

Mieszczą się tutaj liczne butiki haute couture i prêt-à-porter.

Chanel, Louis Vuitton, Dior, Ralph Lauren czy Kenzo – to początek długiej listy domów mody, które można znaleźć spacerując owymi uliczkami. Sezonowe wystawy, które prezentuje każda marka stają często wyjątkowym doznaniem estetycznym.

Znaleźć się w złotym trójkącie Paryża to zaszczyt.


Champs-Élysées, George V, Montaigne to miejsca bardzo często odwiedzane zarówno przez mieszkańców Paryża jak i turystów. Nawet dla osób, które nie są miłośnikami mody.

Bo prócz podziwiania wyjątkowych wystaw domów mody czy zakupów w najlepszych butikach, nie możemy zapomnieć o architekturze złotego trójkąta. Budynki znajdujące się na tych ulicach to ukłon w stronę architektury XVIII czy XIX wieku.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Katarzyna Pyrek