contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MY ITALIAN STORIES

Muzeum Gucci - świadectwo włoskiej jakości, szyku i elegancji

Anna Puslecka

Muzeum Gucci we Florencji, w tle cadillac Gucci, lata 70-te/fot. Anna Puślecka

Florencja... To jedno z piękniejszych włoskich miast! Kolebka renesansu i miejsce w którym zrodziło się wiele talentów w świecie mody. Gucci, Pucci, Ferragamo i młodziutka marka Aquazzura.

Pierwszy raz byłam we Florencji 20 lat temu - ten sam zachwyt co dziś. Małe, niemal "bombonierkowe" miasto sprzyja zwiedzaniu, spacerowaniu, delektowaniu się pięknem i atmosferą tego miejsca.

Plan na ten pobyt we Florencji już mam - zaczynam od Muzeum Gucciego - na Piazza della Signoria.

Muzeum Gucci we Florencji/fot. Anna Puślecka

Być we Florencji i nie odwiedzić Muzeum Gucciego to jak być w Rzymie i nie widzieć Koloseum. Albo być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffla!

Muzeum to dziedzictwo marki w pigułce, wszystko co jest charakterystyczne dla Gucci w jednym miejscu: torebki z bambusowymi rączkami, doskonałe kaletnictwo, niekiedy epatowanie logo (złączone dwa "G"), deseń "flora", artykuły podróżne, walizy, kufry, wieczorowe suknie i cadillac "gucci" z lat 70-tych!

Stary kufer podróżny Gucci/fot. Anna Puślecka

Są też wieczorowe suknie, zaprojektowane specjalnie dla gwiazd kina - na festiwal w Cannes, Golden Globes, Oskary...

Tego nie da się opowiedzieć w dwóch słowach, ot tak. Trzeba tu przyjechać, zobaczyć, przekonać się, że jednym z głównych czynników "high fashion" jest jakość. To się zawsze obroni.

Aldo Gucci - jeden z dziedziców fortuny - mawiał: "jeśli wydasz na dobrą jakościowo rzecz mnóstwo pieniędzy, wkrótce o tym zapomnisz".

Guccio Gucci założył firmę z artykułami podróżnymi w 1921 roku i pamięć o nim pozostała do dziś, mimo skandali, trwonienia majątku przez jej sukcesorów czy nawet zabójstw w rodzinie...

Cel uświęca środki? Jedno jest pewno - Gucci to marka "italianissima", odświeżona w retro stylu przez nowego projektanta Alessandro Michele. Choć już od dłuższego czasu nie w rękach włoskich...


tekst: Anna Puślecka, redaktor naczelna DYKF

Przeczytaj inne artykuły o marce Gucci:


http://www.dykf.pl/follow-designers/nowy-dyrektor-kreatywny-gucci

http://www.dykf.pl/insta-dykf/jezyk-kwiatow

http://www.dykf.pl/kwestia-mody-dykf/wielka-moda-i-wielka-pokusa