contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

MY ITALIAN STORIES

Szafa Coco Chanel, czyli Vintage w Wenecji

Anna Puslecka

Anna Puślecka i Federica Bertolino właścicielka butiku vintage L'Armadio di Coco

Anna Puślecka i Federica Bertolino właścicielka butiku vintage L'Armadio di Coco

To był impuls – przejdę do Piazza San Marco przez żydowską dzielnicę. Nieco naokoło, ale nie szkodzi, lubię odkrywać znane mi dobrze miejsca na nowo. Piękne słońce, niemal wiosna…

Po drodze, z dala od typowego szlaku turystycznego, mijam lokalne bary, perfumerię z niszowymi wodami i nieprawdopodobnym wnętrzem, sklepy designerskie.

Zupełnie nowa dla mnie Wenecja.

Trafiam na Campo Santa Maria Nova (na tyłach Ponte Rialto) i znajduję coś co jest prawdziwą perłą - butik vintage L’Armadio di Coco (szafa Coco). Przekrój epok i marek – ubrania począwszy od lat 50-tych, w idealnym stanie, niektóre zupełnie nowe, bo przeleżały lata w magazynach...

Chanel, Dior, Celine, Gucci, Byblos, Versace… Wszystko równo wyeksponowane na wieszakach. I co najważniejsze – brak przykrego zapachu tak charakterystycznego dla sklepów second hand.

Kupuję mały, granatowy kuferek ze złotymi okuciami z lat 70-tych. Jest całkiem nowy i wygląda dokładnie tak, jak aktualne modele torebek topowych marek: Miu Miu, Proenza Schouler, Fendi czy Prada.

Moda lubi zataczać koło.
Postanawiam napisać o tym miejscu, zatrzymać się na dłużej - dla kogoś kto kocha modę L’Armadio di Coco jest jak encyklopedia.

Przeczytajcie mój tekst o weneckim butiku vintage z Wenecji i jego uroczej właścicielce - Federice.

 

Anna Puślecka, redaktor naczelna DYKF

http://www.dykf.pl/kwestia-mody-dykf/2014/3/3/wenecka-szafa-mademoiselle-coco

Granatowy kuferek, lata 70-te.