contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NA TROPIE TRENDU

NA TROPIE TRENDU

Z archiwum Mauritza – męska kolekcja kapsułowa H&M

Anna Puslecka

Reklama konfekcji męskiej produkowanej przez Mauritz Widforss/mat. promocyjne H&M

Korzystanie z klasycznych rozwiązań i wracanie do korzeni nie zawsze musi być nudne. Najlepszym tego przykładem jest marka Comme des Garcons, która w 2012 roku na nowo wprowadziła do damskiej kolekcji jednowymiarowe wzory.

Ludziom się to spodobało i tak oto dawny trend na nowo zagościł na damskich sukniach i bluzkach.

Podobną drogę postanowił obrać skandynawski konglomerat odzieżowy H&M, który na sezon jesienno-zimowy wypuszcza elitarną linię odzieży męskiej inspirowaną swoimi dawno zapomnianymi wzorami.

Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest projektant H&M Petter Klusell, który przeglądał stare magazyny łowieckie i odnalazł tam jedne z pierwszych reklam konfekcji męskiej produkowanej przez Mauritz Widforss - firmy, która później tworzyć będzie drugą połówkę H&M.

Projektant męskiej kolekcji kapsułowej - Petter Klusell/mat. prasowe H&M

 

Zainspirowany ówczesnym, niebanalnym wzornictwem i wędkarskim stylem Klusell stworzył męską kolekcję kapsułową składającą się z 21 elementów, zarówno odzieży jak i akcesoriów, nawiązujących do łowiectwa oraz szeroko pojętej aktywności poza domem, przeniesionych w XXI.

Projekty i próbki materiałów męskiej kolekcji kapsułowej Archive Collection/mat. prasowe H&M

Projektant nie zapomniał o oddaniu swoistego hołdu tamtym strojom poprzez umieszczenie na niektórych projektach nadruków z oryginalnymi motywami z archiwów Mauritza.

Przy tworzeniu kolekcji firma zadbała o wszystkie aspekty autentyczności, o czym świadczy fakt, iż do uszycia ubrań użyli oni specjalistycznych i wysokiej jakości materiałów tradycyjnych firm takich jak:

Abraham Moon & Sons czy British Millerain.

Woskowana bawełna British Millerain została użyta do produkcji ubrań z kolekcji Archive Collection/H&M

Niektóre ubrania Archive Collection zostały zrobione z wełny z manufaktury Abraham Moon & Sons/H&M

 

Miejmy nadzieję, że ta - z całą pewnością intrygująca kolekcja - spotka się z zainteresowaniem klientów i skłoni projektantów H&M do stworzenia nowej, inspirowanej klasyką kolekcji damskiej.

 

polub nasz fanpage na FB! https://www.facebook.com/doyouknowfashion

tekst: Cezary Bezmienow

Sklep Hennes sprzedawał wyłącznie kolekcje damskie („hennes" po szwedzku oznacza „dla niej"), Vasteras 1947 r./mat. promocyjne H&M

Pierwszy sklep H&M sprzedający damskie i męskie ubrania, Sztokholm 1968 r./mat. promocyjne H&M

 

Kurtka z kapturem wykonana z woskowanej bawełny przez British Millerain/mat. promocyjne H&M

 

Kalesony przeznaczone do noszenia jako samodzielne spodnie, wykonane z mieszanki wełny i wełny merynosowej/mat. promocyjne H&M

Tweedowa marynarka z wełny od Abraham Moon & Sons. Spodnie z tego samego materiału, trekkingowe, skórzane buty z całkowicie wodoodporną, gumową podeszwą/mat. promocyjne H&M

 

Gruby kardigan-kurtka wykonana z wełny szetlandzkiej/mat. promocyjne H&M