contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NA TROPIE TRENDU

NA TROPIE TRENDU

MODA W RYTMIE HIP-HOP

Anna Puslecka

Materiały promocyjne, Adidas

Trafiają w bit, składają rymy, tworzą sample, a przy tym dobrze wyglądają. Raperzy uwielbiają modę (z wzajemnością) i tworzą na niej niezły biznes. 

Kanye West zdradził Nike. Przechodzi do Adidasa. Ten gorący news obiegł ostatnio branżę mody. Artysta postanowił opuścić koncern, dla którego zaprojektował kultowy już model Air Yeezy i związać się z marką, od której otrzyma większe honorarium, tłumacząc, że musi utrzymać rodzinę.

To nie pierwszy kontakt Yeezusa MC ze światem mody.

West pojawiał się podczas tygodni mody w Paryżu, i nie jako gość, ale projektant. Samozwańczy bóg i geniusz zaprojektował także kolekcję butów dla Louis Vuitton, Giuseppe Zanottiego, t-shirt, bluzę i jeansy dla francuskiej marki A.P.C. oraz apaszki dla firmy M/M pochodzącej także z Francji.

Kanye West for Giuseppe Zanotti

Kanye West for Giuseppe Zanotti

Na przestrzeni lat jego styl zdecydowanie się zmienił: po wyglądzie nerda w sweterkach i okularkach oraz białych garniturach, rozpiętych koszulach i złotych „kajdanach" nie ma już śladu.

Teraz West nosi się elegancko, casualowo i nonszalancko, wybierając Maison Martin Margiela czy Givenchy. W koszulce projektu Ricardo Tisci wystąpił w video do piosenki  Ni**as in Paris w duecie z Jay-Z.

„Tom Ford, Tom Ford, Tom Ford" rapuje Jay-Z na swojej najnowszej płycie 

Magna Carta… Holy Grail.

Muzyk zadedykował jeden ze swoich utworów znanemu projektantowi.

Dlaczego? Bo się przyjaźnią i kochają modę.

Oprócz bycia sławnym raperem i mężem Beyonce, Jay-Z (a właściwie Shawn Carter) jest właścicielem marki Rocawear, która odniosła spektakularny sukces sprzedając 
odzież hip-hopową.

Rocawear/mat. prasowe

 

Rocawear/mat. prasowe

Jay-Z nawiązał także współpracę ze znanym domem towarowym Barney's, tworząc dla różnych marek kolekcję unikalnych ubrań i dodatków oddających klimat Nowego Jorku.

Jay-Z dla Cutler & Gross

Jay-Z dla JUst Don

Jay-Z dla Balmain

Jay-Z dla Moncler

Jay-Z dla En Noir

Nasz rodzimy rynek także zalała fala projektów pochodzących od polskich raperów.

PLNY to marka założona przez Tede (Jacka Granieckiego), która ostatnio odnosi wielkie sukcesy.

Linia dedykowana płci pięknej PLNY Lala chętnie i często wybierana jest także przez gwiazdy (szczególnie koszulki z napisem Warszawska Lala).

PLNY/mat. promocyjne

Ubrania i dodatki dla surferów, skate'ów, imprezowiczów i nie tylko prezentuje Koka, marka założona przez polskiego rapera Pezeta (Jana Pawła Kaplińskiego).

Koka/mat. prasowe

Jak się okazuje raperzy są nie tylko dobrzy w beatboxach, wypowiadaniu kolejnych wersów swoich kawałków. To także nieźli przedsiębiorcy, którzy wiedzą jak wykorzystać swoje modowe pięć minut.

 

tekst: Joanna Biawo

autorka bloga: www.joannabiawo.com