contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NEO FASHION JAMBOREE

Dream Team - wyniki konkursu

Katarzyna Pyrek

Fotografia to swoista kreacja świta i nieodzowny element mody. Nie uszło to uwadze organizatorów festiwalu Neo Fashion Jamboree.

Już od trzech edycji, czyli od początku istnienia festiwalu prócz licznych warsztatów, wystaw czy pokazów mody organizowany jest konkurs Dream Team. Jego ideą jest wyłonienie trzech najlepszych teamów, które pracowały nad efektem sesji. Zespoły te mogą składać się jedynie z fotografa i modelki, jak i ze stylisty oraz fryzjera. Co ważne, nagrodę otrzymują za wspólną pracę.

Tegorocznym tematem konkursu stała się „moda przeszła”, która pozwoliła na nieograniczoną swobodę w interpretacji. A jury, składające się z postaci ze świata sztuki, mody i kultury oceniło kreatywną interpretację hasła.

Znamy finałową ósemkę teamów, jednak kto zdobył miejsca na podium?

 

tekst: Katarzyna Pyrek

polub nasz fanpage na FB! https://www.facebook.com/doyouknowfashion

 

I miejsce

Zaś pierwsze miejsce zajęła sesja pt. Moda przeszła… po naszych zdjęciach, ale nie mamy jej tego za złe, a wręcz przeciwnie… Inspiracją dla stworzenia zdjęć stało się… dosłowne potraktowanie tematu konkursu. Za obiektywem stanęli: Sabina i Jakub Kuligowie. Stylizacją modelki Magdaleny Roman zajęła się Anna Jandura, a za wizaż i fryzurę odpowiedzialna była Sylwia Smuniewska.

 

II miejsce

Drugie miejsce należy do Periculu futurum. Sesja to także niekwestionowany zwycięzca konkursu Do You Know Fashion! Za mroczną i futurystyczną stronę odpowiedzialny jest fotograf Emil Kołodziej, kreacją zajęła się stylistka Joanna Baumgarther. Wizaż to dzieło Korneli Wawrzków, a przed obiektywem stanęła Sylwia Sordyl.

 

III miejsce

Trzecie miejsce zajęła sesja o wdzięcznej nazwie Gypsy Puzzle inspirowana kulturą Romów. Zdjęcia przypominające wydzierankę to dzieło fotograf Małgorzaty Cień. Stylizacją zajęła się Alexandra Sulżyńska. O fryzurę i wizaż modelki Ani Baranek zadbała Marzena Stępień Furmanek.