contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

Bodymaps wiosna-lato 2017

Jagoda Lisiak

Kampania "Evergreens" wiosna-lato 2017 marki Bodymaps/fot. Kuba Dąbrowski

Kampania "Evergreens" wiosna-lato 2017 marki Bodymaps/fot. Kuba Dąbrowski

Bodymaps to młoda, polska marka strojów kąpielowych. Projekty brandu charakteryzują się klasycznymi krojami i niebanalną kolorystyką dopasowaną do różnych typów karnacji. Główną inspiracją jest przeszłość, lata 50., 60. i 70. 

Najnowsza kolekcja marki – Evergreens jest nawiązaniem do stylu vintage. Stworzone zostały cztery jednokolorowe modele, w których najbardziej charakterystycznym elementem są detale pleców. Dodające nieco ekstrawagancji są mocnym punktem w propozycjach marki. 

Paletę barwną tworzą stonowane kolory inspirowane naturą. W dwóch wersjach – matowej oraz z połyskiem. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Opracowanie: Jagoda Lisiak

Zdjęcie: Kuba Dąbrowski

Kulta "Miłość"

Jagoda Lisiak

Kulta - Miłość: kolekcja wiosna 2017/fot. Weronika Izdebska

Proste, oversize'owe formy i ciekawe detale to cechy, które wyróżniają polską markę Kulta. Ich kolekcje są połączeniem skandynawskiego minimalizmu i mody japońskiej. Zauważyć można również odwołania do mody męskiej. 

Nazwa Kulta kryje w sobie tajemniczość, wolność i twórczość. Staranność wykonania ubrań jest także ich mocną stroną. Produkują je w małych pracowniach krawieckich z poszanowaniem wartości etycznych. 

Najnowsza kolekcja „Miłość” to opowieść o emocjach – wyjątkowych, nieoczywistych, czasami zaskakujących. Wszystkich – od zazdrości po szacunek.

Kulta - Miłość: kolekcja wiosna 2017/fot. Weronika Izdebska

 W propozycjach na wiosnę 2017 znaleźć można wiele kontrastów. Choć w ubraniach dużo jest sportowego charakteru, zauważalne są też kobiece rozwiązania. 

W kolekcji królują sukienki i spódnice. Są też okrycia wierzchnie – obszerna parka oraz bomber jacket. Urozmaiceniem są plisy oraz paskowy wzór. Wszystko zachowane w ciemnych odcieniach klasycznej czerni i granatu. 

Dyskretne wzory, które ozdabiają część ubrań zaprojektowała graficzka Vaczor. Splecione ręce i nogi oraz motyw moro to niedosłowny ale wymowny akcent. 

Kulta to z pewnością wygoda idąca w parze z nowoczesnością. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Opracowanie: Jagoda Lisiak

Zdjęcia: Weronika Izdebska

TRÅD Studio

Jagoda Lisiak

Kolekcja KÄRNHUS jesień-zima 2017/18 marki TRÅD Studio 

Od czasu rozpoczęcia studiów projektowych, wiedział, że właśnie projektowaniem chce się zająć w życiu. Choć wiele osób odradzało mu tę profesję, on czuł, że dokonał odpowiedniego wyboru. Jego autorska marka TRÅD Studio jest sumą wszystkich doświadczeń, które dotychczas nabył.  

Adrian Zwierzchowski jest absolwentem Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Do jego osiągnięć zaliczyć można m.in. dostanie się do półfinału 18. edycji kieleckiego konkursu Off Fashion dla projektantów i entuzjastów mody. 

Artysta współpracował z takimi markami jak Comme des Garcons, BOHOBOCO czy TOMAOTOMO. Odbył półroczny staż w pracowni projektowej Simple CP, a obecnie pełni tam funkcję Asystenta Działu Projektowego pod skrzydłami Weroniki Pietras. Asystował przy organizacji IX edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz Focus Łódź Biennale w 2010 roku. Ma za sobą także przygodę redaktorską. Tworzył teksty na łamach takich magazynów jak „BOLD” czy „Catwalk”. 

Założyciel marki od zawsze wiedział, że chce się zająć sztuką, chociaż na początku swoje kroki skierował ku językom obcym. Skupił się na nauce angielskiego i hiszpańskiego. Posługuje się również szwedzkim, z którego zaczerpnął nazwę swojej marki. 

Kolekcja KÄRNHUS jesień-zima 2017/18 marki TRÅD Studio

TRÅD Studio to połączenie mody męskiej i szeroko pojętej sztuki. 

Jako pierwsza pod nazwą marki została stworzona kolekcja KÄRNHUS. Jest ona jednocześnie kolekcją dyplomową założyciela brandu. 

Kolekcja na sezon jesień-zima 2017/18 to suma wielu przeciwieństw. Ich wspólnym mianownikiem jest wyjście poza narzucane standardy oraz odrzucenie schematów, za którymi podąża społeczeństwo. 

Ubrania wykonano z tkanin o różnej gramaturze i fakturze. Motyw kratki, który gości na kurtkach i spodniach nawiązywać ma do historii tworzących unikatowy rdzeń sylwetki każdego człowieka. Białe kurtki i płaszcze z widocznym połyskiem zestawiane są z czarnymi dodatkami: koszulą czy szerokimi spodnimi. Całość ma wyrażać prawdę o nas samych.

Marka TRÅD Studio dopiero zaczyna swoją przygodę z modą. Życzymy powodzenia i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak