contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

Adrian Krupa

Jagoda Lisiak

Kolekcja FETISH Adriana Krupy/fot. Kamil Kotarba

Adrian Krupa to student projektowania ubioru na drugim roku studiów magisterskich w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swoje umiejętności doskonali w słynnej pracowni 240 pod okiem Michała Szulca i Małgorzaty Czudak. Zajmuje się projektowaniem ubrań, butów i dodatków. Samodzielnie tworzy konstrukcje i sam szyje swoje projekty, dlatego każde ubranie, które wyjdzie spod jego ręki jest unikatowe. Swoją działalność określa jako awangardę, w której spokojnie można wyjść na ulicę. W swoich pracach eksperymentuje z formą, konstrukcją i wyjątkowymi tkaninami. Jest zwycięzcą konkursu „Złota Nitka 2018” organizowanego w ramach „Łódź Young Fashion”.

Główną inspiracją kolekcji FETISH była japońska subkultura „Zentai”. Zentai to właściwie słowo w języku japońskim, oznaczające rodzaj obcisłego stroju pokrywającego całe ciało. Dla jednych noszenie zentai może dostarczać wrażenia całkowitego komfortu ciała, podczas gdy dla innych stanowi to środek anonimowego ekshibicjonizmu.

Kolekcja FETISH Adriana Krupy/fot. Kamil Kotarba

Całość może wydawać się eklektyczna lecz każda sylwetka jest jak uderzenie w harmonijnej melodii. Projektant starał się aby każdy z kombinezonów uszyty był z jak najbardziej zróżnicowanych materiałów. Użył błyszczących dzianin, matowych skór w zdecydowanych kolorach i przezroczystych siatek, które mimo że zakrywają całe ciało nadają sylwetkom seksualnego charakteru.

Inspiracją do kolorystyki i ogólnego klimatu kolekcji były obrazy belgijskiego malarza surrealisty - Rene Magritta. Artysta często w swoich obrazach zasłaniał twarze, co było spowodowane jego traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa.

W skład kolekcji na sezon jesień-zima 2018/2019 o nazwie „FETISH” wchodzą pięćdziesiąt trzy asortymenty m in. ręcznie pikowane kurtki, płaszcze, garnitur, szmizjerki, spódnice czy spodnie. Całość konstruowana i uszyta jest przez artystę własnoręcznie. Jest to tym samym pokaz jego spektrum możliwości projektowych i technicznych.

Kolekcja FETISH Adriana Krupy/fot. Kamil Kotarba

Aby podkreślić nieoczywiste detale, niektóre ubrania zostały wyszyte metalowymi rurkami. Dzięki anonimowości którą zapewniają kombinezony „Zentai” projektant pozwolił sobie na dobór najbardziej efektownych tkanin i obdarował projekty jak największą ilością detali konstrukcyjnych.

Oryginalności kolekcji dodają zaprojektowane i wykonane przez Adriana autorskie nakrycia głowy i buty. Samodzielnie stworzył do nich konstrukcję oraz dobrał materiały, spody i obcasy.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Zdjęcia: Kamil Kotarba