contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

Ewelina Kosmal w finale międzynarodowego konkursu WoW

Aga

mat. prasowe

Branża mody stanowi jedną z najtrudniejszych dziedzin artystycznych.

Posiadająca wielkie grono odbiorców o odmiennych gustach, wymaga dostosowania się do określonych kryteriów.

Ewelina Kosmal – polska projektantka, tworząca pod marką Kosmal LABEL – podbija światowy rynek mody.

mat. prasowe

Absolwentka krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru biorąc udział w międzynarodowym konkursie WoW (World of Wearable Art) została dostrzeżona.

Otrzymała nagrodę w kategorii „First Time Entrant” i dołączył do grona 40 szczęśliwców pokonując ponad 30 tys. konkurentów.

Zjawiskowe projekty stojące na pograniczu mody i sztuki to przewodni motyw towarzyszący temu przedsięwzięciu. World of Wearable Art Awards Show to pokaz, który łączy w sobie elementy teatru, mody, muzyki, tańca oraz gry świateł.

mat. prasowe

Finał konkursu odbywa się w Nowej Zelandii i zrzesza artystów z całego świata. W tym roku konkursowe sylwetki finalistów ujrzały światło dzienne 25 września na oficjalnej gali finałowej w Wellington. Co roku to wydarzenie stawia przed pomysłodawcami nowe wyzwania. W tej edycji pieczę nad całością założenia sprawował duet Mike Mizrahi i Marie Adams, odpowiedzialni m.in za pokazy marki Louis Vuitton.

Udział w tym spektakularnym widowisku to nie jedyna gratyfikacja. Ponadto uczestnicy walczyli o prestiżowe nagrody takie jak: współpraca w zakresie kostiumów z amerykańskim Cirque du Soleil, a także nagrody finansowe.

Zawarta w finałowym projekcie sukni futurystyczna wizja mody Eweliny Kosmal wywarła wielkie wrażenie.

mat. prasowe

Ideą towarzyszącą projektantce podczas projektowania było połączenie przeszłości z przyszłością, odwzorowywanie napięcia. Konceptem Kosmal było wykreowanie swego rodzaju prorokini – kobiety potężnej, świętej dającej rozsądek i ochronę. Zakryte usta nie nakreślają kierunku zmian. Postać staje się odbiciem naszych nadziei i strachów.

Zastosowanie takich materiałów jak: nylon, len i drut podkreśla efekt niepokoju.

Ewelina Kosmal to nazwisko, które warto zapamiętać.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

tekst: Aga Gniłka

mat. prasowe

mat. prasowe

mat. prasowe