contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

Iga Węglińska – rzeźbiarka formy

Katarzyna Pietrewicz

Kolekcja boy.

Iga Węglińska to nowe nazwisko na polskim rynku mody. 

Absolwentka wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, która swoimi projektami balansuje pomiędzy światem mody a światem designu. W jej wizji najważniejsza jest forma i wrażenie.

Projektuje w zgodzie z ideą Slow Fashion – najwyższej jakości materiały i standardy rzemieślnicze oraz doskonała konstrukcja to fundamenty jej kreacji. Moda w jej przekonaniu ma być sztuką, która daje poczucie wyjątkowości.

Kolekcja kapsułkowa boy. jest skierowana do kobiet, ale projekty w niej zawarte kojarzone są raczej z modą męską. Znajdziemy w niej przede wszystkim koszule, marynarki i kamizelki wykonane w 100% z naturalnych tkanin takich jak bawełna i wełna. W tej kolekcji znajdziemy surowe formy i subtelną dekonstrukcję sylwetki. Wszystko oczywiście w myśl idei Slow Fashion.

Młoda projektantka projektuje także obuwie, którego głównym założeniem jest dekonstrukcja, nie tylko formy, ale także samego sposobu myślenia o bucie. W tych projektach tradycja łączy się z nowoczesnością, rzemiosło ze sztuką. Świadczą o tym wybrane materiały tj. skóry i tworzywa sztuczne. To połączenie tradycyjnych metod wykonywania obuwia i nowych technologii. Do ich stworzenia wykorzystano m.in. skan 3D kopyta obuwniczego, czy specjalnie opracowane na tę potrzebę z chemikiem elastyczne tworzywo.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

Opracowanie: Katarzyna Pietrewicz