contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

La Ligne

Jagoda Lisiak

Lookbook kolekcji "Essentials" marki La Ligne

Posada w amerykańskim Vogue to dla wielu miłośników mody szczyt marzeń. Jak się okazuje – nie dla wszystkich. Meredith Melling i Valerie Boster są tego najlepszym przykładem. W 2012 roku rzuciły pracę marzeń, by w całości poświęcić się własnym projektom i tak narodziło się La Ligne – młoda, luksusowa marka, która dzięki wsparciu Molly Howard (odpowiedzialnej za sukces Rag&Bone) szturmem podbiła nowojorskie ulice.

La Ligne (z franc. „linia”) – jak sama nazwa wskazuje – powstała z miłości do pasiastych wzorów. Pierwsza kolekcja marki, w której znajdziemy m.in. topy, sukienki czy kombinezony, to wariacja na temat bretońskich pasków (ang. breton stripes). 

Lookbook kolekcji "Essentials" marki La Ligne

Dlaczego akurat paski? Założycielki La Ligne marzyły o stworzeniu marki oddającej szykowny styl paryżanek (które przecież kochają paski - patrz Coco Chanel). Projektantki chciały jednocześnie przedstawić wzór w nieco innej niż powszechnie przyjęta, marynarskiej aranżacji. 

Marka La Ligne to dzisiaj dwie główne kolekcje. W „Essentials” znajdziemy tzw. bazę, którą każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie – męska koszula, kaszmirowy sweter czy dobrze skrojone spodnie garniturowe. Druga z kolekcji „Edition” to z kolei odważne projekty, w zgodzie z najnowszymi trendami – laserowo cięte skóry, koronka, plisy. „Edition” to pole do modowych eksperymentów dla projektantek i ich odważniejszych klientek.

Lookbook kolekcji "Essentials" marki La Ligne

Kobieta La Ligne kocha modę i lubi się nią bawić, nie ma oporów przed łączeniem wzorów. Z drugiej strony – jak podkreślają projektantki – paski to jeden z tych wzorów, które sprawdzają się świetnie w każdej stylizacji. Najlepszym potwierdzeniem ich słów niech będą klientki– wśród nich m.in. aktorki (Olivia Wilde, Allison Williams), trenerki, konsultantki biznesowe, piosenkarki, stylistki czy modelki - kobiety w różnym wieku, rozmiarze, o zupełnie odmiennym stylu życia, które wzięły udział w specjalnym projekcie marki „In Line”. Każda ze sportretowanych osób udowadnia, że ubrania La Ligne pasują wszystkim kobietom – niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu. 

Mimo, iż marka istnieje zaledwie kilka miesięcy, projekty z metką La Ligne wzbudziły zainteresowanie wśród amerykańskich stylistów oraz hollywoodzkich gwiazd. Od niedawna kolekcja dostępna jest także w internetowym sklepie Net-a-Porter – butiku zarezerwowanym tylko dla najlepszych. To chyba wystarczająca rekomendacja, żeby mieć na uwadze La Ligne… Czym zaskoczy w przyszłości? Czas pokaże.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Natalia Szydłowska