contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

Modelove - kolekcja Composition jesień-zima 2016/17

Jagoda Lisiak

Kolekcja Composition jesień-zima 2016/17

Krótkie serie ubrań szyte w polskich szwalniach z tkanin importowanych z Włoch i Francji. Tym charakteryzuje się marka Modelove. Pomysł na nazwę wziął się od słowa „modelowe” czyli wzorcowe, przykładowe. 

Marka inspiruje się tematyką kobiecości. Stara się ją zrozumieć i tworzyć ubrania tak aby kobiety czuły się w nich usatysfakcjonowane. 

Oprócz angażowania się w FashionPhilosophy Fashion Week Poland marka podejmuje się też realizacji innych projektów. Projektantka marki Agata Strzałkowska wraz z pierwszą solistką Polskiego Baletu Narodowego Martą Fiedler zaprojektowały kostiumy do spektaklu „REM” przedstawianego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, który swoją premierę miał w marcu tego roku. 

Marka od trzech lat regularnie pokazuje kobiece kolekcje oraz realizuje zamówienia szyte na miarę. Composition to ich szósta z kolei propozycja. Sezon jesień-zima 2016/2017 to według Modelove gra kontrastów. Kolekcja ma odzwierciedlać kobiecą naturę, która jest zróżnicowana w zależności od nastroju i pełna sprzeczności. 

Kolekcja Composition jesień-zima 2016/17

Projektantka marki połączyła materiały o różnych fakturach i gramaturach. Występują grube wełny oraz zwiewne batysty i jedwabie. 

Klasykę reprezentują zabudowane, duże formy takie jak spodnie culottes. Natomiast jeśli chodzi o innowacje są efektowne plisy oraz projekty, które delikatnie i kusząco odsłaniają ciało. 

W ciemnych pastelowych barwach zobaczyć możemy również obszerne sukienki, grube swetry i delikatne tuniki. 

Inspiracją do stworzenia kolekcji były prace chińskiego artysty Gao Weiganga. Tworzone przez niego dzieła są bardzo nieoczywiste i niszczą tradycyjny sposób odbierania sztuki. Wszystko za sprawą nietypowych kompozycji, proporcji, kątów i cieniów. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Opracowanie: Jagoda Lisiak