contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

Ocha Knits czyli boho swetry

Jagoda Lisiak

Instagram: @ochaknits

Ocha Knits to swetry robione na drutach – tę pasję przywiozła z Danii. Właśnie tam Marysia Skoczyńska zainteresowała się tą techniką tworzenia ubrań, która stała się jej pomysłem na biznes. 

Założycielka marki zaraz po maturze pojechała na północ Europy. Zaczęła studia na kierunku Fashion Design na VIA University College. Zdobyła tam praktyczną wiedzę na temat szycia i konstrukcji wykrojów. Nauczyła się również innej ważnej kwestii – podejścia do biznesu.

Już na drugim roku studiów projektantce bardzo spodobało się robienie na drutach. W każdej kolekcji, którą przedstawiała w szkole był produkt zrobiony właśnie tą techniką. Od tego momentu postanowiła już się z nią nie rozstawać.  

Instagram: @ochaknits

Po odbyciu praktyk w Brukseli w butiku Natachy Cadonici oraz na Wyspach Owczych w firmie Gudrun&Gudrun, która specjalizuje się w ręcznie robionych swetrach, Maria wróciła do Polski i rozpoczęła pracę nad własną marką. Od maja tego roku rzetelnie buduje nowy brand na polskim rynku mody. 

Największą inspiracją młodej projektantki jest styl boho. Kocha frędzle i ornamenty. Uwielbia skomplikowane wzory, które chciałaby przenieść na tworzone przez siebie ubrania. Jedynym ograniczeniem przy własnoręcznie wykonywanych projektach jest czas, którego ciągle jest zbyt mało. 

Marysia wierzy, że Polki pokochają swetry Ocha Knits, a jej doba wydłuży się choćby o kilka godzin…

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 

Tekst: Jagoda Lisiak