contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

Pat Guzik

Jagoda Lisiak

Kolekcja "Do you ever feel like no one"

Eco i slow fashion to dziedziny na których stara się skupić młoda polska projektantka – Patrycja Guzik. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie tworzy rzeczy, tak aby jak najmniej ucierpiało przy tym środowisko naturalne. Ubrania przygotowuje czerpiąc materiały z odpadów lub korzystając z second handów. 

Realizując swoje pomysły, chce przedstawiać światu historię. Twierdzi, że wszystko może być inspiracją i pretekstem do stworzenia czegoś niepowtarzalnego. Trzeba tylko wierzyć w to, że się uda. 

Kolekcja "Back To School, Pat"

Pat Guzik projektuje ubrania raczej proste w formie i wygodne, chce aby ludzie czuli się w nich komfortowo. Skupia się natomiast na fantazyjnych nadrukach. Mocnym elementem wśród jej dzieł są „dywanowe” swetry. 

Artystka ma już na swoim koncie kilka kolekcji. Za jedną z nich zatytułowaną „.heaven is a place on earth.” odebrała nagrodę Eco Chic Design Award na Fashion Weeku 2016 w Hong Kongu. Otrzymują ją młodzi dizajnerzy, którzy wykorzystują w swoich projektach zasady zrównoważonej mody. Guzik została również wyróżniona nagrodą specjalną przez supermodelkę Janet Ma. 

Kolekcja "Back To School, Pat"

Jej ikoną mody jest Yohji Yamamoto, który zawsze pozostaje wierny swoim korzeniom i potrafi pięknie mówić o modzie. Projektantce bardzo to imponuje. Uwielbia również jego zdystansowane podejście do ubrań oraz żartobliwy sposób traktowania tkanin. 

Pat Guzik to osoba, która pokazuje jak ciekawe ubrania można tworzyć przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu, wyznaczając tym samym nowe trendy i kreować własną niszę w zrównoważonym projektowaniu. 

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

 


Tekst: Jagoda Lisiak