contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

Stop klatka – artysta Piotr Krzymowski

Katarzyna Pietrewicz

Kolaż autorstwa Piotra Krzymowskiego/mat. Agencja D'Vision

Urodził się w 1989 roku w Darłowie nad polskim morzem. Gimnazjum i liceum skończył jednak w Warszawie, gdzie przeniósł się z rodzicami w wieku 12 lat.

Piotr Krzymowski to młody, utalentowany artysta na stałe mieszkający w jednej z najmodniejszych i najbardziej artystycznych dzielnic Londynu – East Endzie.

Okładka Vogue Portugal autorstwa Piotra Krzymowskiego

Po skończeniu liceum dostał się na Wydział Sztuk Pięknych na prestiżowym Central Saint Martins oraz na warszawską ASP. Wybrał jednak Londyn, gdyż bardziej odpowiadał mu tamtejszy system nauczania. Skończył specjalizację 4D-film, performance wideo, dźwięk. Podczas studiów tworzył także sporo papierowych kolaży i przestrzennych instalacji.

Aktualnie dzieli swoje życie między Londyn i Warszawę, współpracując z artystami i galeriami z obu miast. Jako świeżo upieczony absolwent CSM, zadebiutował w prestiżowym gronie 30 młodych talentów ze świata sztuki, wyselekcjonowanych przez ekspertów Bloomberg New Contemporaries. Na wystawie pokazał swoje dwie prace wideo: 73 i Boys, w których przede wszystkim zwraca uwagę na obserwowanie danego obrazu wielokrotnie.

Film 73

Motywem przewodnim jego prac jest kino – pracę dyplomową napisał o trzech filmach francuskiego reżysera Jean-Luci Godarda. Inspirują go lata 50-te oraz 60-te w kinie francuskim i włoskim. Najczęściej nawiązuje do filmu Pogarda z Bridget Bardot. 

Oprócz Godarda, za źródło swoich inspiracji uznaje Dyrektora Artystycznego amerykańskiego Harper’s Bazaar – Alexeya Brodovitcha, który na łamach magazynu łączył zabiegi filmowe z modą.

Piotr Krzymowski dla Vogue Portugal/mat. Agencja D'Vision

Piotr Krzymowski dla Vogue Portugal/mat. Agencja D'Vision

Moda sama w sobie nie leży w kręgu jego zainteresowań, jednak oprócz prac filmowych, tworzy papierowe kolaże, ze starych numerów czasopism polskich i zagranicznych, które podarowała mu babcia. Wśród nich przeważają egzemplarze Burdy, której sesje przypominają mu stop klatki z filmu. Sam twierdzi, że odkrywa w nich coś nowego - tworzy plakaty do filmów, które nie istnieją. 

Plakat do filmu Tomasz Ossoliński. Before the show.

Krzymowski na swoim koncie ma współprace z topowymi magazynami mody takimi jak Vogue, Stylist, InStyle czy Glass Magazine oraz z gwiazdami świata mody: Evą Herzigovą, Barbarą Palvin, Ritą Orą, czy Georgią May Jagger. Zaprojektował także plakat do filmu o Tomaszu Ossolińskim Before The Show.

Kolaż z okazji 100-lecia szklanej butelki Coca-Coli/mat. Agencja D'Vision

Jego ostatni międzynarodowy projekt to przygotowanie serii kolaży oraz animacji z okazji 100-lecia szklanej butelki Coca-Coli. Do tego projektu artysta wykorzystał stare zdjęcia znalezione na targu staroci w Barcelonie.

Młody Polak nie zwalnia tempa i w nadchodzącym sezonie będziemy mogli podziwiać jego prace dla takich marek jak Dior oraz Valentino.


Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook

opracowanie: Katarzyna Pietrewicz

Coca Cola by Piotr Krzymowski

Film 'cause you are my girl

Film The shape of things to come