contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

NOWE NAZWISKA

Yes to dress jesień-zima 2015/16

Katarzyna Pyrek

fot. Zosia Promińska

Robi to, co ją pasjonuje, ciekawi i to co kocha. Choć porywa się na rzeczy, które mogą się wydawać niemożliwe – udaje się. Poznajcie Bożenę Karską – jednoosobowy zespół, który tworzy markę Yes to dress.

Karska autorskie kreacje tworzy od 2013 roku. Inspiruje ją przede wszystkim kobieta i jej potrzeba łączenia całodziennej aktywności z komfortem.

Tkaniny, z których tworzy projekty sprowadzane są z Włoch i Japonii. Chętnie korzysta także z polskich materiałów. Co ważne, kreacje produkowane są w polskich szwalniach.

fot. Zosia Promińska

Jakie są? Z pewnością charakteryzują je proste formy uzupełnione fantazyjnymi wzorami i fakturami materiału. Dynamiki nadają im frędzle i mroczne pióra. Projekty na jesienno-zimowy sezon obfitują w minimalistyczne i proste konstrukcje na bazie geometrycznych figur.

Sesja wizerunkowa kolekcji została stworzona na ukochanej przez projektantkę Sycylii – w Ruderi do Gibellina, Gibellina Nuova i Scala dei Turchi. Są to miejsca, które bezapelacyjnie zainspirowały Bożenę Karską do stworzenia kolekcji Dream on....

I jak sama przyznaje: cały koncept powstał z tęsknoty za niezależnością, ciągłej potrzeby projektowania, nabytego przez lata doświadczenia technologicznego, umiejętności.

Polub nasz fanpage na FB: DYKF Facebook


Tekst: Katarzyna Pyrek